DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ KOSMETYKÓW NATURALNYCH?

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ KOSMETYKÓW NATURALNYCH?

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ KOSMETYKÓW NATURALNYCH?

Dlaczego kobiety coraz częściej wolą kosmetyki naturalne?

Co wyróżnia je spośród innych?

Oto podstawowe korzyści z ich używania, które czynią je dzisiaj prawdziwymi hitami 

  • Naturalne składniki!

Kosmetyki naturalne jak sama nazwa wskazuje, posiadają w swoim składzie same naturalne składniki, które przede wszystkim posiadają pochodzenie roślinne, a nie chemiczne, czy syntetyczne. Produkty tego typu zawierają również wiele doskonałych składników odżywczych, takich jak witamina E, która utrzymuje zdrową i pełną naturalnego blasku skórę.

  • Bezpieczeństwo stosowania!
Główną zaletą kosmetyków naturalnych jest ich skład, który nie jest szkodliwy dla ludzkiej skóry. Jest to bardzo istotne, gdyż w kosmetykach konwencjonalnych powszechnie stosuje się składniki, które mogą zatykać pory skóry, naruszać jej naturalną barierę lipidową, przesuszać, powodować wysypki i zaczerwienienia. Niektóre z nich zaburzają prawidłowe funkcje skóry i gospodarkę wodą oraz mogą wykazywać działanie rakotwórcze. Te szkodliwe substancje to zazwyczaj parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i oraz oleje mineralne. Należy się ich bezwzględnie wystrzegać. Prawdziwe, certyfikowane kosmetyki naturalne nie posiadają tych substancji w składzie. Są bezpieczne nie tylko dla naszej skóry, ale również dla zdrowia!.W porównaniu do tradycyjnych produktów drogeryjnych, kosmetyki naturalne są o wiele bardziej bezpieczne w użyciu. W większości są hipoalergiczne i mogą być z powodzeniem stosowane bez większych ograniczeń. Mają nie tylko niezbędne badania, gruntownie przeprowadzone przez dermatologów, ale również często wielowiekową tradycję, potwierdzającą ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Ponieważ są tworzone z naturalnych składników, nie musisz się martwić o przenikanie do organizmu szkodliwych substancji chemicznych.Bez podrażnień i alergii skórnych!
Kosmetyki naturalne z założenia nie są kosmetykami hipoalergicznymi. Mimo tego ich stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem alergii i podrażnień, niż stosowanie kosmetyków drogeryjnych. Dlaczego? To proste. Naturalne kosmetyki zawierają znacznie mniej substancji chemicznych szkodliwych dla skóry, które często podrażniają barierę ochronną skóry, powodują wysypki, zaczerwienienia, swędzenie, czy pieczenie. Stosowanie ich jest bardziej bezpieczne i łagodne dla skóry. Zdarza się, że kosmetyki naturalne mogą podrażniać, głównie dlatego, że w swoim składzie zawierają bardzo dużo różnych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, które mogą mieć działanie alergizujące. Jednak łatwo się przed tym ustrzec jeśli wiemy na co posiadamy alergię. Wtedy należy tylko uważnie przeczytać skład kosmetyku, by nie zaszkodzić swojej skórze.
  • Brak testów na zwierzętach
Mimo znacznego oporu coraz większej ilości osób na świecie wciąż wiele tradycyjnych kosmetyków drogeryjnych jest testowana na zwierzętach, w celu zapewnienia, że są one bezpieczne i skuteczne w użyciu. Kosmetyki naturalne w oczywisty sposób oparte są w większości na tradycyjnych recepturach zdrowotnych i pielęgnacyjnych, sprawdzonych wprost przez niezliczoną ilość ludzi, na przestrzeni bardzo wielu lat. Nie potrzebują one również wykonywania jakichkolwiek testów na zwierzętach i najczęściej posiadają najważniejsze certyfikaty.

  • Uniwersalność!
Kosmetyki naturalne tylko w niektórych przypadkach dzielą się na te przeznaczone dla kobiet i dla mężczyzn. Sporo spośród nich jest przeznaczona dla każdego i do wszystkich typów skóry. Są to kosmetyki uniwersalne. Do nich bardzo często zaliczają się oleje roślinne. Olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, czy olej arganowy możemy stosować do pielęgnacji całego ciała, twarzy oraz włosów. Świetnie sprawdzają się do nawilżania ciała, do kąpieli, do łagodzenia podrażnień lub jako składniki domowych kosmetyków. Mogą być też stosowane do pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Uniwersalne zastosowanie ma też masło shea, glinki i hydrolaty.
  • Szeroki wybór produktów!

Wśród kosmetyków naturalnych znaleźć można kremy i balsamy do ciała, scruby i peelingi, toniki i olejki do twarzy, kremy i maseczki na twarz, szampony i balsamy do włosów, kremy do dłoni i stóp, a także cienie do powiek, pomadki czy tusze do rzęs. Wśród poszczególnych linii znajdują się specjalne formuły kosmetyków dla dzieci oraz kosmetyków dla mężczyzn, kosmetyków dla młodzieży i wiele innych. Wśród produktów dedykowanych można znaleźć szampony przciwłupieżowe, kremy przeciwzmarszczkowe Anti-Age czy peelingi antycellulitowe. 

Drogeria ARNICA  poleca szeroki wybór kosmetyków naturalnych. Wśród nich można znaleźć kremy i balsamy do ciała, kosmetyki do kąpieli, do włosów, glinki i maseczki, kwasy i peelingi, mydła, olejki i hydrolaty. Niezwykłe bogactwo oferty daje dzisiaj możliwość skompletowania kosmetyków naturalnych do kompleksowej i pełnej pielęgnacji oraz do stosowania w zabiegach upiększających.