Jak dbać o cerę naczynkową zimą ?

Jak dbać o cerę naczynkową zimą ?

Zima zbliża się wielkimi krokami, choć za oknem jeszcze plusowa temperatura i świeci słońce.  Zastanawiacie się jak przygotować się do zimy ? W kilku kolejnych cyklach przedstawimy WAM pielęgnacje wszystkich typów cery .

Dziś CERA NACZYNKOWA.

Pielęgnacja cery zimą musi być wynikiem konsekwencji - w mroźnym sezonie nie rezygnujemy z naturalnych olejków dla każdego typu skóry i dobieramy krem do twarzy i ciała idealny dla naszych potrzeb.

Cera naczynkowa jest wrażliwa na nagłe zmiany temperatury - samo wejście do ciepłego pomieszczenia po wcześniejszym przebywaniu na zewnątrz, sprawia, że na twarzy pojawiają się zaczerwienienia, a skóra swędzi i piecze. W jednej chwili zmienia się jej koloryt, a zmiany te ciężko zatuszować nawet makijażem. Trzeba więc podchodzić do jej pielęgnacji ze szczególną ostrożnością i unikać kosmetyków zawierających w składzie miętę pieprzową, alkohol, mentol, czy olejek eukaliptusowy. 

Przed wyjściem z domu konieczne jest nałożenie na twarz nawilżającego olejku, a nawet podkładu, który dodatkowo ochroni skórę. Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa, dlatego do pielęgnacji dobrze jest używać kremów tylko na bazie naturalnych składników, lub samych surowców, z których są wykonane (masło kakaowe, olej kokosowy, olejek migdałowy).