Pielęgnacja włosów latem :)

Pielęgnacja włosów latem :)

Latem włosy wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji i ochrony, która zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami.  

Przyczyny osłabienia włosów latem 

Lato to trudny czas dla włosów: promienie słoneczne, suche powietrze i słona lub chlorowana woda prowadzą do ich osłabienia. 

Promienie słoneczne - pod ich wpływem otwierają się łuski włosów, które są naturalną osłoną pasm przed czynnikami zewnętrznymi.. 

Woda - krople wody działają na włosach, jak soczewka skupiająca promienie UV. Prowadzi to do uszkodzenia włókien keratynowych, które są głównym budulcem włosów.

Jak dbać o włosy każdego dnia? 

1. Noś nakrycie głowy  - podczas dłuższego przebywania na zewnątrz włosy należy osłaniać przed działaniem promieni słonecznych. Chustka czy kapelusz ochronią pasma przed utratą wilgoci oraz płowieniem koloru.

2. Nawilżaj włosy - jednym z najlepszych sposobów na to, jak dbać o włosy latem jest ich regularne nawilżanie. Maseczki i odżywki do włosów z lipidami chronią pasma przed utratą wilgoci. Kosmetyki te powinny dodatkowo zawierać witaminę E, która zapobiega rozwojowi wolnych rodników.

3. Związuj włosy w ten sposób zmniejsza się powierzchnia bezpośrednio narażona na promieniowanie słoneczne.

4. Myj włosy po każdym powrocie z plaży – dzięki temu usuniesz drobinki piasku i soli morskiej, które niszczą pasma oraz podrażniają skórę głowy.