10 najczęstszych błędów manicure hybrydowego

10 najczęstszych błędów manicure hybrydowego

10 najczęstszych błędów manicure hybrydowego

Hybrydy w domu? EASY! Easy like a selfie ;) Ale tak jak przy zrobieniu dobrego selfie trzeba trzymać się podstawowych zasad, tak i  przy hybrydach trzeba pamiętać o prawidłowym wykonywaniu wszytskich niezbędnych czynności. Szczególnie zaczynając zabawę z hybrydami musimy pilnować by nie popełniać błędów, które mogą nas kosztować dobrą kondycję naszych paznokci. Jednak bez obaw – jeśli prawidłowo założymy i ściąganiemy lakier hybrydowy naszym paznokciom nic nie grozi. To nic trudnego, trzeba jedynie ustrzegać się błędów z poniższej lsity.   

1. Nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia

Pierwsze kroki podczas wykonywania manicure’u hybrydowego są często – błędnie – ignorowane bądź wykonywane niedbale. Jednak bez zmatowienia i odtłuszczenia płytki, baza pod lakier nie będzie się trzymać, a nakładanie lakierów nie będzie miało sensu. Nie zapominajcie również o odsunięciu skórek. Dzięki temu łatwiej będzie nakładać lakiery (nie zaleją skórek), płytka paznokcia będzie się wydawać dłuższa, a sam manicure będzie się wystarczył na dłużej, bo później pojawi się odrost.

2. Nakładanie zbyt grubych warstw produktów

Nie idziemy na skróty! Wydaje się, że pomalowanie grubszej warstwy produktu skróci czas wykonywania manicure. Nic bardziej mylnego – lakier nie tylko się dobrze nie utwardzi, a do tego jeszcze może się marszczyć i łatwo odchodzić od paznokcia. Dlatego uzbrojone w odrobinę cierpliwości nakładamy bardzo cienkie warstwy bazy, lakieru hybrydowego i topu. Pierwsza warstwa koloru nie musi idealnie zakryć płytki paznokcia. Szczególnie pastelowe kolory czy brokatowe lakiery hybrydowe dopiero przy drugiej warstwie będą pokrywać idealnie paznokieć. Lepiej wykonać dodatkową trzecią warstwę, niż przesadzić z grubością pojedynczej.

Żeby pozbyć się nadmiaru lakieru z pędzelka, po namoczeniu aplikatora w buteleczce wystarczy otrzeć go o jej ściankę. Zobacz też pozostałe nasze porady, żeby przekonać się jak szybko i łatwo nakładać lakier hybrydowy.

3. Niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia

Jeśli myślicie, że to coś skomplikowanego, uspokajamy: chodzi o to by powietrze nie dostało się pod lakier. Aby tego uniknąć należy zamalować brzeg paznokcia. Po prostu podczas malowania przejeżdżamy bazą, kolorem (wszytskie warstwy) i topem również końcówkę paznokcia. Każdorazowo należy po pomalowaniu brzegu przejechać pędzelkiem po całej płytce, żeby wyrównać produkt (przy brzegu mogą się utworzyć wałeczki z lakieru – trzeba je wyrównać przed utwardzeniem). Niezabezpieczenie brzegu może spowodować, że lakier będzie się zadzierał, odpryskiwał i odchodził od paznokcia.

4. Nieodpowiedni czas utwardzania lakieru

Lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych nie tylko sposobem aplikacji, ale również czasem „wysychania“ lakieru. W przypadku hybryd nie musimy godzinami czekać bezczynnie aż lakier wyschnie. Aby utwardzić hybrydę, należy skorzystać z odpowiedniej lampy. Standardowo bazę i top hi utwardzamy 45 sekund. Większość kolorów wymaga 60 sekund utwardzania, niektóre – te mocniej napigmentowane trzymamy w lampie 120 sekund. Pamiętacie aby nie wyciągać dłoni z pod lampy w trakcie utwardzania kolorów.

5. Zalewanie skórek

Podczas nakładania poszczególnych warstw trzeba uważać by nie zalać skórek produktem. Po utwarszeniu lakier zadziera się i łatwiej odejdzie od paznokcia. Najlepiej dobrze odsunąć skórki, dobrze obetrzeć pędzelek z lakieru i cieniutko nałożyć kropkę produktu na paznokciu przy skórce (nie dotykając jej) i dopiero wtedy malować cały paznokieć. Dodatkowa rada: po utwardzeniu pierwszej warstwy koloru możemy delikatnie ponownie odsunąć skórki by łatwiej domalować lakierem cały paznokieć.

6. Nieprawidłowe usuwanie hybrydy

Lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci – niszczy je nieprawidłowe usuwanie hybrydy. Odrywanie, zeskrobywanie czy piłowanie lakieru zamiast jego zmywania może tylko zaszkodzić Waszym paznokciom. Jeśli więc przywykłyście do takiego pozbywania się starego lakieru, zmieńcie swoje nawyki. Pamiętajcie o zmatowieniu topu przed nałożeniem folii nasączonych acetonem. Jeśli po zdjęciu folii lakier nie odchodzi łatwo patyczkiem nie róbcie tego na siłę – załóżcie folie na kilka minut dłużej. Lakier należy też usuwać patyczkiem w kierunku brzegu paznokcia, od skórek – w ten sposób zapobiegniemy rozwarstwieniu paznokcia.

7. Obcinanie lub piłowanie hybrydy po zrobieniu manicure’u

Pamiętacie, że jednym z najczęstszych błędów przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego jest niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia? Możecie zatem się domyśleć dlaczego nie powinnyście obcinać i piłować hybrydy oraz zmieniać kształtu paznokci już po skończeniu stylizacji. Skracając paznokieć w ten sposób pozbędziecie się ochrony przed brudem, tłuszczem i powietrzem, co nie sprzyja długiemu utrzymywaniu się lakieru na paznokciach. Jeśli po nałożeniu lakieru nie jesteście zadowolone z kształtu paznokci – opiłujcie je przed nałożeniem topu.

8. Nakładanie hybrydy na paznokcie, które są w złym stanie

Jeśli borykacie się z chorobami dermatologicznymi paznokci, np. występują na nich przebarwienia koniecznie udajcie się do dermatologa. Szczególnie dotyczy to często występujących chorób paznokci stóp – w tym grzybicy. Nie można po prostu zakrywać jej lakierem. Wymaga ona odpowiedniego leczenia. Dopiero po takiej kuracji możemy cieszyć się pięknymi paznokciami pomalowanymi lakierem hybrydowym.

9. Używanie produktów różnych marek/produktów niskiej jakości

Kupując produkty różnych producentów bądź te słabej jakości, nie macie pewności, że dane preparaty będą ze sobą „współpracować”. Dlatego warto wybrać jedną markę i używać bazy, lakieru i topu od jednego producenta.

10. Nakładanie efektów bez zmatowienia topu

W łatwy sposób możemy zmienić stylizację, która się nam znudziła poprzez nałożenie doatkowej warstwy lakieru hybrydowego z brokatem, czy drobnych zdobień (np. modne w tym sezonie kropki). Aby zdobienie się trzymało należy jednak najpierw delikatnie zmatowić top blokiem polerskim ew. pilnikiem o gradacji 180. Ważne! Matujemy tylko top – delikatnie, tak aby nie naruszyć koloru. Po nałożeniu lakieru z drobiną czy innych zdobień utwardzamy je, a następnie na całą płytkę i wolny brzeg nakładamy i utwardzamy top. I gotowe J